چاپ 8 رنگ فلکسو

چاپ متالایز 8 رنگ

چاپ چند لایه

چاپ تا عرض 120 سانتیمتر

دهرنگ چاپ تهران

چاپ فلکسو چیست ؟

چاپ فلکسو یا فلکسوگرافی، همانطور که از نام آن پیداست، از صفحات یا کلیشه های چاپی قابل انعطاف استفاده می کند. صفحات اغلب به کمک نگاتیو تصویری که قرار است چاپ شود به صورت لیزری حکاکی شده و سپس حول غلتک دوّار پیچیده می شوند. سپس دستگاه چاپ فلکسو با سرعت بالا شروع به جوهرپاشی بر روی شابلون­ های پلاستیکی می­کند تا عملیات چاپ با کیفیت بالا و به خوبی انجام شود. این روش بطور وسیعی جهت چاپ بر روی سطوح به کار رفته در لیبل بسته بندی مواد غذایی به کار می‌رود. همچنین از آن می­توان از آن برای چاپ بر روی مواد غیر پلاستیکی هم استفاده کرد. همچنین چاپ فلکسو برروی فویل و مقوا و کاغذ نیز امکان پذیر می­باشد. اما اغلب این نوع چاپ بیشتر برروی سطوح نایلونی و پلاستیکی انجام می­شود و کاربرد دارد.


مزایا و محدودیت های چاپ فلکسو

چاپ فلکسو سرعت بالایی در چاپ به­ صورت تیراژ و تعداد بالا دارد که علت آن خشک شدن سریع جوهر در این نوع چاپ است، از دیگر مزایای این نوع چاپ این است که، معمولا دستگاه­های چاپ فلکسو به تعمیر و نگهداری کمی نیاز دارند و از قیمت خرید کمی برخوردار هستند به همین دلیل موجب کاهش هزینه­‌های چاپ برای مشتری می‌­شود. در چاپ به روش فلکسو مواد مصرفی در آن مانند جوهر دستگاه چاپ، دارای هزینۀ کم و در عین حال با کیفیت است. بنابراین ،ارزان بودن و فراوانی جوهر مزیت‌ های اصلی این روش برای چاپ در حجم بالا محسوب می‌­شود. از محدودیت های این روش می توان به هزینه طراحی و ساخت کلیشه و نصب آن بر روی سیلندهای خط تولید نام برد که باعث شده این روش برای چاپ در تیراژ کم توجیه اقتصادی نداشته باشد.


چاپ 8 رنگ فلکسو

سیستم چاپ 8 رنگ از 4 رنگ روشن علاوه بر 4 رنگ استفاده شده در فرآیند 4 رنگ (فیروزه ای، سرخابی، زرد و مشکی) استفاده می کند. چاپ 8 رنگ دانه بندی را که ممکن است در چاپ 4 رنگ وجود داشته باشد کاهش می دهد. با استفاده از جوهرهای سبک تر در حین چاپ 8 رنگ، نقاط چاپ بیشتری ایجاد می شود که تراکم جوهر بالاتری را ایجاد می کند.

مزایای چاپ 8 رنگ:

ظاهر کلی را بهبود می بخشد - وضوح تصویر افزایش می یابد و تصاویر دقیق تری تولید می کند رنگ های زنده و واضح تولید می کند و دانه بندی را کاهش می دهد

تفاوت چاپ فلکسو ، آفست

جوهر: فلکسو قادر است با انواع بیشتری از جوهرها کار کند. روش چاپ افست به طور کلی با جوهرهایی استفاده می شود که دارای روغن هستند یا برخی از جوهر های قابل یووی

نگهداری: در چاپ افست در صورت عدم مراقبت صحیح صفحات مورد استفاده در این فرآیند مستعد اکسیداسیون هستند. به همین دلیل ، تعمیر و نگهداری اضافی اغلب برای اطمینان از کیفیت صفحه اجتناب ناپذیر است.

هزینه : ناقل های تصویر فلکسو ارزان تر و پلاستیکی هستند و میتوان آنها را مجدد احبا کرد به این معنی که قبل از لزوم تعویض مجدد می توانند چند بار از آنها استفاده مجدد کنند.

راحتی کار: دلایلی وجود دارد که چاپ افست فقط نتایج خوبی را در یک سطح صاف به دست می آورد. اما فلکسو می تواند بر روی طیف گسترده ای از بسترها چاپ کند که آن را برای بسیاری از افراد به انتخاب راحت تری تبدیل می کند.

جهت مشاوره با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

اطلاعات تماس

نمونه‌ کارهای چاپی دهرنگ چاپ

چاپ رنگین کمانی

چاپ 8 رنگ فلکسو چند لایه، چاپ هلوگرافیک و رنگین‌ کمانی

چاپ هلوگرافیک

چاپ انواع متالایز پنجره دار، متالایز مات و براق ، متالایز موضعی و هلوگرافیک

چاپ متالایز

انواع لمینت مات و براق، لمینت موضعی، لمینت چند لایه

چاپ 8 رنگ

انواع دوخت پاکت، دوخت دو طرفه و چهارطرفه، دوخت پاکت زیپ‌کیپ دار

برخی مشتریان ما